Online Bilet

1.Nasıl rezervasyon yapabilirim?


www.anadolujet.com adresinden web sitemize girerek Online İşlemler menüsünden Online Bilet seçeneğini seçerek rezervasyon işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.


2.Web siteniz aracılığı ile online rezervasyon yaparken, koltuk seçimimi nasıl yapabilirim?


Şuan için web sitemizden acil çıkış koltuğu dışında koltuk seçimi yapılamamaktadır.


3.AnadoluJet uçuşta değişiklik veya uçak tipinde değişiklik yaptığında ayırmış olduğum koltuk numarası yine de geçerli olur mu?


Eğer uçuşunuzda değişiklik yapılırsa bundan haberdar edileceksiniz ve sizin için önceki koltuk seçiminize çok yakın bir koltuk seçimi yapılacaktır.


4.Web siteniz aracılığıyla rezervasyon detaylarımı görüntüleyebilir miyim?


Rezervasyonlarım seçeneğinden web sitemiz aracılığı ile yarattığımız rezervasyonunuzun detaylarına ulaşabilirsiniz.


5. Seyahat acentesinden bir bilet aldım. Rezervasyonumu web sitenizden görebilir miyim?


Evet. Acente aracılığıyla yapılan rezervasyonlarınızı görüntüleyebilirsiniz.


6. Web siteniz aracılığı ile yedek rezervasyon yapabilir miyim?


Web sitemiz aracılığıyla uçuşa yedek yazılmak mümkün değildir. Ancak THY satış ofislerinden veya 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’ni arayarak yedek kayıt yaptırabilirsiniz.


7. Kapandı ne anlama gelmektedir?


Uçuşun online rezervasyona kapanmış olması anlamına gelmektedir.


8. Bilet ücreti kredi kartımdan hemen çekilecek mi?


Rezervasyon detaylarınızın Onaylama ekranında onaylanmasının ardından kredi kartınızdan bilet ücreti tahsil edilecektir.


9. Web siteniz aracılığıyla rezervasyon yapmaya çalışıyorum ancak kredi kartım kabul edilmiyor. Neden?


Limit yetersizliği, yanlış kart numarası, son kullanma tarihinde hata vb. gibi çeşitli nedenleri olabilir. Lütfen bu durumda, iats@thy.com adresine kredi kartınızın reddi ile ilgili bilgi almak üzere bir e-posta gönderiniz.
Sayfa başı


10. Online rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?


İptal işlemleri için Online İşlemler’in içerisinde "Rezervasyonlarım" başlığına tıklanmalıdır. Ardından İptal’e tıklanılarak, LOGIN sayfasında rezervasyon ve soy isim ile giriş yaptıktan sonra rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Web sitesindeki “Rezervasyonu İptal Et” tuşuna bastığınız anda, ilgili rezervasyondaki tüm yolcuların uçuşları iptal edilir. İptal talebinin sonucu ile ilgili bir mesaj, sistem tarafından e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca, iptal işleminizi Internet Satış Servis Merkezi’ ne, Çağrı Merkezi’ ne veya THY Satış Ofisleri’ ne başvurarak da gerçekleştirebilirsiniz.


11. Web siteniz aracılığı ile ücret kurallarını nasıl görüntüleyebilirim?


Ücretlendirme sayfasında, hemen ücret detaylarının altında ücret notuna ait bir link bulacaksınız. Bu linke tıklayarak size verilmiş olan ücretin önemli noktalarını açıklayan ücret notlarını görüntüleyebilirsiniz. Biletiniz ile ilgili ücret kurallarına buraya tıklayarak da ulaşabilirsiniz.


12. Ücret kurallarında anlamadığım bir yer olursa nereyi arayabilirim?


Satış Ofislerini ya da 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.


13. İstediğim uçuşa ait tüm ücretleri online olarak görebilir miyim?


Maalesef istediğiniz uçuşa ait tüm ücretlere Online olarak erişemeyebilirsiniz. Bunun için lütfen en yakın Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne veya 444 2 538 numaralı telefondan çağrı merkezimize başvurunuz.
Sayfa başı


14. AnadoluJet  web sitesinde online rezervasyon yapıp biletimi daha sonra satın alabilir miyim?


Ofiste Biletleme seçeneğini seçerek biletinizi sistemin belirleyeceği bir tarihe kadar web sitemizde bulunan öde ve uç linkinden ya da 444 2  538 no’lu Cağrı Mekezi’mizden alabilirsiniz.


15. Online rezervasyon yaparken indirimli ücretlerden yararlanabilir miyim?


İndirimli ücrete ait sınıfta yer olmasına bağlı olarak yararlanabilirsiniz.


16. Neden Promosyonel ücretten bilet almak için yer bulamıyorum?


Promosyonel ücretlere de diğer ücretler gibi belirli sayıda koltuk ayrılmaktadır. Ayrılan koltuklar dolduğunda promosyonel ücretten yer alamazsınız ancak daha yüksek bir ücretten yer alabilirsiniz.


17. AnadoluJet sitesinden iade edilebilir bir bilet satın aldım. İademi nasıl alabilirim?


İadeniz almış olduğunuz bilet ücretinin ücret notuna göre yapılacaktır. İadenizi biletinizi web sitemiz üzerinden aldıysanız web sitemiz üzerinden alabilir veya iade için en yakın THY satış ofisine biletinizle birlikte başvurabilirsiniz.


18. Web sitenizde kredi kartı bilgilerimi girmeden uçuşta yer olup olmadığını ve ücreti öğrenebilir miyim?


Evet. Web sitemizde Online Bilet 2. adımında ücret ve yer durumunu öğrenebilirsiniz.


19. Web sitenizde rezervasyon esnasında gördüğüm ücret ile bileti satın almak için ofise başvurduğumda verilen ücret arasında fark olabilir mi?


Ofiste Biletleme seçeneği seçilerek bilet ücreti online rezervasyon sırasında ödenmemiş olan rezervasyonlar yalnızca yolculuğun başladığı yerde geçerli olduklarından değişiklik gösterebilirler. Söz konusu problem ile karşılaşmamak için lütfen ödeme ve biletleme işlemlerinizi web sitemizden Öde ve Uç linkini kullanarak yapınız.
Sayfa başı


20. Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?


İlk Uçuşa en az 72 saat en fazla 355 gün kala online  rezervasyon yapıyorsanız, biletinizi  web sitemizde bulunan öde ve uç linkinden, 444 2 538 nolu Çağrı Merkezimizden veya herhangi bir THY satış ofisinden alabilirsiniz.


21. Web sitenizde ödeme yaparken hangi kredi kartlarını kullanabilirim?


Online bilet ödemesinde sadece VISA, Euro/MasterCard ve American Express kabul etmekteyiz. Çağrı merkezimizde ise sadece VISA ve Euro/MasterCard kabul edilmektedir.


22. Başkası bileti benim yerime alabilir mi?


Ödeme yapılan kredi kartı sahibinin rezervasyondaki yolculardan biri olması zorunlu değildir. Ancak kredi kartıyla yapılan ödemenin sistem tarafından riskli görülmesi durumunda rezervasyonla ilgili işlemler ve check-in için kredi kartı sahibinin kartını ibraz etmesi gerekecektir.

İşlemin riskli görülmesi durumunda, ödeme sırasında kart ibrazına ilişkin bir uyarı ile onayınız istenmektedir (“Uçuş öncesinde kartınızın ibrazı istenecektir. Onaylıyor musunuz?”). Bu uyarıyı onaylarsanız, kart sahibinin, kredi kartı ve geçerli bir kimlik belgesini (pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet veya evlilik cüzdanı) uçuş öncesinde (Türk Hava Yolları Satış Ofislerinde ya da check-in kontuarında) ibraz etmesi gerekecektir. Kredi kartı sahibinin uçuştan önce herhangi bir Türk Hava Yolları Satış Ofisi’ne başvurarak geçerli bir kimlik belgesiyle birlikte kredi kartını ibraz etmesi de mümkündür. Ayrıca bilet üzerinde yapılacak herhangi bir değişiklik, iptal veya iade talebi için de kart ibrazı şartı aranacaktır.

Söz konusu uyarıyı onaylamamanız durumunda ise işleminiz tamamlanamayacak ve ödeme için başka bir kredi kartını kullanmanız istenecektir.

Ödeme sırasında kart ibrazına ilişkin herhangi bir uyarının verilmediği diğer tüm işlemler ve 3D Secure onayı alınarak satın alınan biletler için ise kart ibrazı istenmemektedir.


23. EFT/HAVALE İLE ODEME


 • EFT ile ödeme seçeneği sadece Web sitemizden yapılan bilet satışlarında geçerlidir.
 • EFT/Havale yoluyla ödeme yapacak olan yolcu, toplam bilet tutarını, kendisine verilen opsiyon süresi içinde, Türk Hava Yolları hesabına ulaştırmalıdır. Yapılan EFT/Havalede ‘Ödeme/Onaylama’ sayfasında belirtilen EFT/Havale kodunun da yazılı olmasına ve alıcı isminin Türk Hava Yolları olarak belirtilmesine dikkat ediniz.
 • Ödemesi EFT/Havale yoluyla yapılacak olan rezervasyonun ilk uçuş tarihi, rezervasyonun yapıldığı tarihten en az iki iş günü, en fazla da 355 gün sonra olabilir.
 • EFT/Havale yoluyla sadece yurt içi uçuşlarınızın ve Türkiye’de başlayan seyahatlerinizin ödemesini yapılabilirsiniz.
 • Ödeme işlemlerini EFT/Havale yoluyla yaptığınız rezervasyonlar için sadece elektronik bilet düzenlenir.
 • Ödeme işlemlerini EFT/Havale yoluyla yapacağınız rezervasyonlar için rezervasyon yapılan günden sonraki ikinci iş gününde saat 15.55 itibarıyla sona erecek şekilde opsiyon süresi verilir.
 • EFT/Havale işlemleri sadece Türkiye sınırlarında bulunan bankalar (İş Bankası hariç) aracılığıyla yapılabilir. İş Bankası hesabınızdan ödeme yapmak istiyorsanız lütfen İnternet bankacılığıyla ödeme yöntemini kullanınız.
 • Bilet tutarının Türk Hava Yolları hesabına ulaştığı tespit edildikten sonra en kısa sürede bilet düzenlenir.
 • İade işlemleri dekont karşılığında nakit olarak yapılmaktadır. Banka hesabına iade yapılmamaktadır. Satın alınan biletlerin iptal ve iade işlemleri ile bunlar için kesilecek ceza bedeli, bilet ücret kurallarına bağlıdır.
 • Resmi tatillerde bankalar hizmete kapalı olduğundan Online satın almak istediğiniz biletlerin ödemesi için EFT/Havale seçeneği kullanamazsınız.
 • Yolcu, satın aldığı bilet bedelinin verilen opsiyon süresi içinde Türk Hava Yolları hesabına ulaştırılmasından sorumludur. EFT/Havale işlemlerinde bankacılık sistem ve uygulamalarından doğabilecek gecikmeler veya diğer hiçbir aksaklıktan (eksik/fazla EFT/Havale tutarı, havale limiti vb.) Türk Hava Yolları sorumlu değildir. İhtilaf halinde Türk Hava Yolları kayıtları kesin delil teşkil eder.

Sayfa başı


24. Nasıl online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilirim?


www.anadolujet.com adresinden AnadoluJet web sitesine girdikten sonra Online İşlemler menüsünden Online Bilet seçeneğini seçerek rezervasyon yapabilirsiniz. Daha sonra bu rezervasyonunuzu Öde ve Uç sayfasından ödeme yaparak biletleyebilirsiniz. Refakatçi bilet ve upgrade ödül rezervasyonları bu uygulama dışında olup, söz konusu ödül rezervasyonlarını 444 2 538 no’lu rezervasyon çağrı merkezimizden yaptırabilirsiniz.


25. AnadoluJet uçuşta değişiklik veya uçak tipinde değişiklik yaptığında ayırmış olduğum koltuk numarası yine de geçerli olur mu? 


Eğer uçuşunuzda değişiklik yapılırsa bundan haberdar edileceksiniz ve sizin için önceki koltuk seçiminize çok yakın bir koltuk seçimi yapılacaktır.


26. Web siteniz aracılığı ile yedek rezervasyon yapabilir miyim?


Web sitemiz aracılığıyla uçuşa yedek yazılmak mümkün değildir. Ancak THY satış ofislerinden veya 444 2 538 no’lu Çağrı Merkezi’ni arayarak yedek kayıt yaptırabilirsiniz.


27. Eğer rezervasyon yapmak istediğim tarih için yer yoksa sistem başka bir tarih önerecek mi?


AnadoluJet'in dolu direkt uçuşları için alternatif olarak müsait ilk altı uçuş verilmektedir. Ancak kendiniz de yer durumu ekranının altında yer alan bir önceki ve bir sonraki gün butonlarını kullanarak alternatif uçuşları arayabilirsiniz.


28. AnadoluJet web sitesinde yaptığım bir ücretsiz bilet rezervasyonunda yine AnadoluJet web sitesinde değişiklik yapabilir miyim?


İç hat uçuşlarını içeren biletlenmiş rezervasyonlarınızda değişiklik yapmak isterseniz bu değişiklikleri “Kurallar ve Koşullar” bağlantısında yer alan “Bilet Üzerinde Değişiklik” başlığındaki şartlara uygun olarak yapabilirsiniz. Web sitemizde yer alan Online İşlemler menüsü içerisinde Rezervasyonlarım’ın içerisinde Bilet Değişikliği başlığına tıklayarak yapabilirsiniz. Rezervasyon değişiklikleri için 444 2 538 no'lu Çağrı Merkezi'mizi de arayabilirsiniz.
Sayfa başı


29. Talep ettiğim ödül bilet mil değeri Miles&Smiles üyelik hesabımdan hemen düşülecek mi?


Sadece rezervasyon yapmanız durumunda ancak Biletleme gerçekleştiği anda hesabınızdan mil düşümü olacaktır. Biletleme gerçekleştiğinde mil düşümü gerçekleşir.


30. Kredi Kartım yoksa yine de web sitenizde online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilir miyim?


Kredi kartınızın olmaması durumunda Online Bilet başlığı üzerinden uçuşunuzu planlayıp ödeme sayfasında Sadece Rezervasyon seçeneğini seçerek Rezervasyon yapıp ödemenizi Öde ve Uç sekmesinden veya Satış Ofislerinde gerçekleştirebilirsiniz.


31. Online ücretsiz bilet rezervasyonu yaparken başka birisinin kredi kartını kullanabilir miyim?


Evet. Başka birinin kredi kartını kullanabilirsiniz.


32. Web sitenizden kendimden başka kişiler için de ücretsiz bilet alabilir miyim?

Hesabından mil düşülecek Miles&Smiles üyesinin de seyahat etmesi şartıyla en fazla toplam 5 kişi için online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilirsiniz.


33. Online ücretsiz bilet rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

Web Sitesi Üzerinden Yapılan Rezervasyonların İptali: Web sitesinde bulunan ‘Online İşlemler’ menüsünün içerisinde ‘Rezervasyonlarım’ başlığına tıklayın. Ardından ‘İptal’e tıklayarak rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz. Web sitesindeki “Rezervasyonu iptal Et” tuşuna bastığınız anda, ilgili rezervasyondaki tüm yolcuların uçuşları iptal edilir. İptal talebinin sonucu ile ilgili bir mesaj, sistem tarafından e-posta adresinize gönderilir. Ayrıca, iptal işleminizi AnadoluJet'e, Çağrı Merkezi’ ne ve THY Satış Ofisleri’ne başvurarak da gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten yaptığınız rezervasyon üzerinde sonradan AnadoluJet web sayfasından değişiklik yapmanız mümkün değildir. Değişiklik yapmak istediğiniz takdirde internet üzerinden yapmış olduğunuz rezervasyonu tümü ile iptal edip, yeni bir rezervasyon yaratmalı, Internet Satış Servis Merkezi’ ne, Çağrı Merkezi’ ne ya da THY Satış Ofisleri’ ne başvurmalısınız.
Sayfa başı


34. Miles&Smiles ücretsiz bilet mil değerlerini nasıl öğrenebilirim?

444 2 538 no’lu telefondan Miles&Smiles çağrı merkezini arayabilir ya da http://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/mil-harcama  adresli web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


35. Web sitenizden rezervasyonumu gidiş dönüş olarak yapabilir miyim?

Online bilet bölümünde rezervasyon yaparken gidiş-dönüş seçeneğini seçerek rezervasyonunuzu gidiş-dönüş olarak yapabilirsiniz.


36. AnadoluJet web sitesinde online ödül bilet rezervasyonu yapıp biletimi daha sonra satın alabilir miyim?

Sadece Rezervasyon seçeneğini seçerek biletinizi sistemin belirleyeceği bir tarihe kadar web sitemizde bulunan Öde ve Uç linkinden ya da 444 2  538 no’lu Cağrı Mekezimizden alabilirsiniz.


37. Web sitenizde kredi kartı bilgilerimi girmeden uçuşta yer olup olmadığını ve mil değerini öğrenebilir miyim?


Online Bilet alım aşamasında üçüncü sayfaya kadar izleyip mil değeri ve yer durumunu öğrenebilirsiniz.


38. Web sitenizde online ücretsiz bilet rezervasyonu yaparak yer ayırdıysam biletimi almak için  herhangi bir belge getirmem gerekir mi?


Satış ofisinde biletleme seçeneği için Miles&Smiles üyelik kartı, geçerli bir kimlik kartı ve imzalı dilekçenizin bilet düzenlenirken ibraz edilmesi gereklidir.
Sayfa başı


39. Web sitenizde online bilet veya ödül bileti rezervasyonu yaptığımda, rezervasyonum en fazla kaç uçuş içerebilir?


Online rezervasyonunuz en fazla 6 uçuş içerebilir.


40. En fazla kaç kişiye ödül bilet rezervasyonu yapılabilir?


Hesabından mil düşülecek Miles&Smiles üyesi de dahil olmak üzere en fazla 5 kişi için online ücretsiz bilet rezervasyonu yapabilirsiniz.


41. Online ödül bilet işlemleri sırasında internette numarasını girmiş olduğum kredi kartını satış ofisinde ibraz edemezsem bir sorunla karşılaşır mıyım?


Numarasını internet sitesinde girmiş olduğunuz kredi kartını satış ofisinde bilet teslimatı yapılırken ibraz edememeniz durumunda, iç hat uçuşlarında son 1 saat içine girilmişse NOSHOW ceza ücreti tahsil edilecektir, aksi takdirde sadece mil iade cezası tahsil edilecek ve miller iade edilecektir.


42. En fazla kaç kişiye kadar online rezervasyon yapılabilir?


İç hat uçuşlarımızda da bir defada en fazla 7 yolcunun (yetişkin, çocuk, öğrenci ve 65+) rezervasyon yapmasına izin verilmektedir. Bu uçuşlarımızda bir defada en fazla 4 bebek için rezervasyon yapılabilirken, bebek sayısının yetişkin, öğrenci ve 65 yaş üstü yolcu sayısından çok olmaması da gerekmektedir.

Copyright © AnadoluJet. Tüm hakları saklıdır.