İndirimler

1. Uçuşlarınızda engelliler için herhangi bir indirim var mı? Varsa şartlarını öğrenebilir miyim?

 
AnadoluJet uçuşlarında, yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, (PROMOSYON SINIFLAR HARİÇ) diğer ESNEK SINIFLARDA iç hatlarda uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 20 oranında indirim sağlanacaktır.. İndirimden faydalanmak isteyen yolcularımızın, yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olduğunu belgeleyen, T.C. Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş olan engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu veya ''ENGELLİ'' ibaresi bulunan nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, 'refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçisine (PROMOSYON SINIFLAR HARİÇ) diğer ESNEK SINIFLARDA iç hatlarda uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 20 oranında indirim sağlanacaktır.

Web sitemiz aracılığı ile yapılan satışlarda engelli İndirimi uygulanamamaktadır. Detaylı bilgi için lütfen Satış Ofislerimize başvurunuz.


 

2. AnadoluJet'in bebeklere uyguladığı indirim hakkında bilgi alabilir miyim ?

 

Seyahatin başladığı gün 2. yaş gününü kutlamamış olan bebekler, Ortaklığımız iç hat uçuşlarında tek yön yolculuklarda uygulanan ücret fix 29TL ,bağlantılı/aktarmalı seferlerde uygulanan ücret 39TL dir. koltuk verilmeksizin seyahat ederler. Bilet düzenlenme anında, doğum tarihini gösteren resmi bir belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ortaklığımız uçuşlarında; 8 günlük ile 2. yaş gününü kutlamamış bebek yolcu sadece ebeveyn/ yetkili kılınan kişi ile seyahat edebilir. (7 gününü bitirmemiş bebekler ebeveynleri ile birlikte olsalar dahi, uçuşa kabul edilmezler.)

Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Bir yetişkin birden fazla bebek ile seyahat etmek zorunda ise, diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır.

 

3. Biletimi web sitesinden (www.anadolujet.com) satın aldığımda öğrenci indiriminden faydalanabilir miyim?

 

Web sitemizden AnadoluJet iç hat seferlerinde 13-24 yaş arası yolcularımıza belgelemek kaydıyla, iç hatlarda U/CLS ve W/CLS; Ercan seferlerinde O/CLS ve U/CLS ücret seviyeleri hariç diğer tüm ücretler üzerinden %10 oranında öğrenci indirimi uygulanmaktadır.

 

4. Çocuğum uçuşlarında indirimli seyahat edebilir mi?

 

AnadoluJet İç hat uçuşlarımızda 2. yaşını kutlamış fakat 12.yaşını kutlamamış olan çocuklar, U/CLS ve W/CLS Ercan seferlerinde O/CLS ve U/CLS (iç hat meydan vergisi dahil, diğer vergi, harç ve hizmet bedeli hariç) ücret seviyeleri hariç diğer ücretler üzerinden E/CLS,Q/CLS,T/CLS,L/CLS,V/CLS % 10 ve B/CLS,M/CLS,H/CLS,S/CLS %20 oranındaki çocuk indiriminden faydalanabilmektedir. . Bilet düzenleme esnasında çocuğun doğum tarihini belirten belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.

 
Copyright © AnadoluJet. Tüm hakları saklıdır.