İndirimler

1. Uçuşlarınızda engelliler için herhangi bir indirim var mı? Varsa şartlarını öğrenebilir miyim?

AnadoluJet uçuşlarında, yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olan yolcularımıza, (PROMOSYON SINIFLAR HARİÇ) diğer ESNEK SINIFLARDA iç hatlarda uygulanabilir ücretler üzerinden yüzde 20 oranında indirim sağlanacaktır. İndirimden faydalanmak isteyen yolcularımızın, yüzde 40 ve üzeri oranda engelli olduğunu belgeleyen, T.C. Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı tarafından verilmiş olan engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu veya ''ENGELLİ'' ibaresi bulunan nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, 'refakatçi ile seyahat etmelidir' ibaresi bulunan doktor raporunun ibraz edilmesi halinde, engelli yolcu ile aynı seferde seyahat edecek bir refakatçisine B/M/H/S ücret sınıflarında vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden yüzde 20 oranında indirim sağlanacaktır.

Web Sitemiz, Mobil Uygulamamız veya Çağrı Merkezi’miz aracılığı ile yapılan satışlarda engelli indirimi uygulanamamaktadır. Engelli İndirimi sadece THY satış Ofisleri’nde yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için lütfen Satış Ofislerimize başvurunuz.

2. AnadoluJet'in bebeklere uyguladığı indirim hakkında bilgi alabilir miyim ?

Seyahatin başladığı gün 2. yaş gününü kutlamamış olan bebekler, Ortaklığımız iç hat uçuşlarında tek yön yolculuklarda uygulanan ücret sabit 29TL, bağlantılı/aktarmalı seferlerde uygulanan ücret sabit 39TL ‘dir. Koltuk verilmeksizin seyahat ederler. Bilet düzenlenme anında, doğum tarihini gösteren resmi bir belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir.
Ortaklığımız uçuşlarında; 8 günlük ile 2. yaş gününü kutlamamış bebek yolcu sadece ebeveyn/ yetkili kılınan kişi ile seyahat edebilir. (7 gününü bitirmemiş bebekler ebeveynleri ile birlikte olsalar dahi, uçuşa kabul edilmezler.)
Uçuş içi emniyet kuralları gereği bir yetişkin en fazla bir bebeğe refakat edebilir. Bir yetişkin birden fazla bebek ile seyahat etmek zorunda ise, diğer bebek için çocuk bileti almak zorundadır.

3. Biletimi web sitesinden (www.anadolujet.com) satın aldığımda öğrenci indiriminden faydalanabilir miyim?

Öğrenci yolcu tipi www.anadolujet.com dışındaki diğer satış kanallarından alınacak biletlerde geçerli olup öğrenci yolcu tipi ile indirimli bilet satın alan yolcularımızın indirim sebebine ilişkin belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. 

4. Çocuğum AnadoluJet uçuşlarında indirimli seyahat edebilir mi?

AnadoluJet uçuşlarımızda 2. yaşını kutlamış fakat 12.yaşını kutlamamış olan çocuklar için promosyon (P / O / W / U / V) ücret sınıflarında çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Esnek (A / B / M / H / S / E / Q / T / L) ücret sınıflarında ise vergiler hariç koltuk ücreti üzerinden tüm sınıflarda %10 indirim uygulanmaktadır. Bilet düzenleme esnasında çocuğun doğum tarihini belirten belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir

6. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapmaktayım. AnadoluJet'nin bizlere uyguladığı herhangi bir indirim var mı?

Sadece Esnek ücret sınıfında AnadoluJet Lefkoşa (ERCAN) seferlerinde er-erbaş olan asker yolcuların kendisine vergiler hariç ücret üzerinden %10 indirim uygulanır. Promosyon ücret sınıflarında asker indirimi uygulanmamaktadır. Asker indirimi www.anadolujet.com dışındaki diğer satış kanallarında geçerlidir.

Copyright © AnadoluJet. Tüm hakları saklıdır.