Türk Hava Yolları Kabin Memurları Arıyor

Ön Koşullar

1. T.C. uyruklu olmak.

2. Yabancı dille eğitim veren lise, yüksekokul, üniversite ve dengi okul mezunu olmak.
Son 2 yıl içinde TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Sınavından Asgari 477 (Normal Sınav) veya 153 (Bilgisayar Ortamında Yapılan Sınav) Puan veya 53 (internet ortamında yapılan sınav) puan ile IELTS (International English Language Testing System) Sınavından Asgari 5,5 (Akademik) Puan veya KPDS'den (Kamu Personeli Dil Sınavı) 50 ve üstü puan almış olduğunu belgeleyen adaylar için lise, yüksekokul, üniversite ve dengi okul mezunu olmak.

Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi getirmesi zorunludur.

3. İyi derecede İngilizce bilmek.

4. Erkek adaylar için işe kabul tarihi itibariyle askerlik hizmeti en az 1 yıl tecilli olmak.

5. İstanbul ilinde ikamet etmeyi kabul etmek.

6. 01.01.1979 ile 31.12.1985 tarihleri arası doğumlu olmak.

7. Adli sicil kaydı olmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)

Sağlık ve Fiziki Koşullar

1. Bayanlar için 1.63-1.80 cm.arası boya sahip olmak.

2. Erkekler için 1.70-1.90 cm.arası boya sahip olmak.

3. Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır).

4. Sağlık durumu uçuşa müsait olmak.

5. Fiziki engeli bulunmamak.

6. Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru
Yukarıdaki şartları haiz olan adayların, 13-16-17 Nisan 2007 günleri 09:30 – 15:00 saatleri arasında Türk Hava Yolları A.O. Uçuş Eğitim Başkanlığı, Atatürk Havalimanı, Florya-İstanbul adresinde oluşturulacak ön kayıt kuruluna, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı aslı ve sureti, noter onaylı diploma sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayanlar için denklik belgesi), mezun olduğu okul lise ve dengiyse, yabancı dille eğitim verdiğine ait okuldan alınacak belge ve varsa ikinci maddede belirtilen sınavlara ait İngilizce belgesi aslı ile şahsen başvurmaları rica olunur.

Daha önce yapılmış başvurular geçersizdir.
Copyright © AnadoluJet. Tüm hakları saklıdır.